خانه / تابلو فرهنگی / دومین معرفی کتاب (به مناسبت هفته وحدت)
mo_ketab_kaver_comp

دومین معرفی کتاب (به مناسبت هفته وحدت)

به نام او

با دومین پست از سری پست های

“معرفی کتاب”

در خدمت شما هستیم.

کتاب های معرفی شده در این سری “معرفی کتاب”، با توجه هفته وحدت و تولد پیامبر گرامی اسلام، در مورد سیره پیامبر و وحدت در جوامع اسلامی است.

کتاب های معرفی شده، لزوما بهترین کتاب های موجود در بازار نخواهند بود، بلکه تنها از نظر خوانندگان، تعداد تجدید چاپ کتاب، محتوی کتاب و …. انتخاب شده اند.

هرگونه، نظر، پیشنهاد، خلاصه نویسی، پیشنهاد در مورد کتاب های معرفی شده، و یا حتی پیشنهاد کتاب جدید، را در قسمت نظرات، برای ما و سایر دوستان قرار دهید، تا با نام شما، در پست های آتی، در سایت و برنامه قرار گیرد.

با تشکر از شما.

 

۱- کتاب فروغ ابدیت – تجزیه و تحلیل کاملی از زندگی پیامبر اکرم (ص)

1_foroogh_abadi

 

 

قطع: وزیری
نوع جلد: سلفون
شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۰۹-۱۱۲۶-۶
تیراژ: ۲۰۰۰ نسخه
ناشر: انتشارات بوستان کتاب
نوع کاغذ: معمولی
نویسنده: آیت الله جعفر سبحانی
تعدادصفحات: ۱۰۵۲ صفحه
نوبت چاپ: سی و یکم
سال انتشار: ۱۳۹۱
وزن: ۱.۷kg
زبان: فارسی

 

در این کتاب می خوانید:
سیره ی پیامبر اکرم(ص) الهام بخش فقیهان در استنباط احکام شرعی، سر مشق زندگی برای مومنان و پیروان، ترسیم کننده ی خطوط سیاسی کلی برای سیاستمداران، بیانگر اصول و ارزش های اخلاقی برای سالکان است، ولی مایه ی تاسف این که بیشترین کار، بر روی نقل تاریخ و سیره انجام شده است و به تحلیل آن کمتر پرداخته شده تا هر فردی فراخور حال خود از آن بهره بگیرد.
کتاب (فروغ ابدیت) به انگیزه ی آشنا کردن جوانان و فرهیختگان با سیره ی پیامبر (ص) با بیانی روشن و مصادری ارزشمند در خلال دوازده سال به رشته ی تحریر درآمده و در مجله ی ارزشمند مکتب اسلام چاپ شده، سپس مجموعا به صورت یک کتاب منتشر شده است.

 

 

۲- کتاب فروغ ابدیت – تجزیه و تحلیل کاملی از زندگی پیامبر اکرم (ص)

2_vhadgvs

 

سرشناسه : بیستونی، محمد، ۱۳۳۷ – ،گردآورنده.
عنوان و نام پدیدآور : “وحدت” از دیدگاه قرآن و سنت/به اهتمام محمد بیستونی.
مشخصات نشر : قم: بیان جوان، ۱۳۸۶.
مشخصات ظاهری : ۱۳۲ ص. ۱۱×۱۷ س م.
شابک : ۹۷۸-۹۶۴-۵۶۴۰-۳۶-۹
وضعیت فهرست نویسی : فیپا
یادداشت : کتابنامه به صورت زیرنویس.
موضوع : وحدت اسلامی — جنبه های قرآنی.
موضوع : وحدت اسلامی — احادیث.
رده بندی کنگره : BP104 /و۳ ب۹ ۱۳۸۶
رده بندی دیویی : ۲۹۷/۱۵۹
شماره کتابشناسی ملی : ۱۰۷۰۹۵۰

عناوین اصلی کتاب شامل:
فهرست مطالب؛ اَلاِْهْداءِ؛ متن تأییدیه حضرت آیت اللّه خزعلی مفسّر و حافظ کل قرآن کریم؛ مقدمه؛ وحدت از دیدگاه قرآن و سنّت؛ وحدت اصولی و حقیقی؛ نمادهای هشتگانه وحدت اسلامی از دیدگاه قرآن کریم؛ شرایط و ادبیات گفت و گو برای وحدت از دید قرآن؛ وحدت در نگاه امام علی (ع) (۶۳)؛ راه وصول به وحدت؛ دعوت به سوی وحدت؛ دعوت به سوی اتّحاد؛ عذاب عظیم در انتظار اختلاف گرایان؛ بازگشت به قرآن عامل وحدت است؛ تخریب نمادهای تفرقه؛ بتخانه ای در چهره مسجد؛ تنها به قیافه های حق به جانب اعتماد نکنید؛ تفرقه هم ردیف عذاب های آسمانی؛ تفرقه نشانه شرک است؛ وحدت ثمره توحید است؛ اهمیت حفظ وحدت و پرهیز از تفرقه؛ زشتی تفرقه و نفاق؛ رابطه اقتدار ملی با وحدت اسلامی؛ مذهب عامل وحدت است؛ تفرقه عامل شکست ملت هاست؛ نهی از ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی؛ دستور دخول در سلم جمعی؛ وحدت از دیدگاه سنّت؛ معنای جماعت؛ پیامدهای اختلاف؛ اختلاف کیفری الهی است؛ معنای «پراکندگی امت من رحمت است»؛ علت تفرقه و جدایی

 

 

۳- راه وحدت امت اسلامی

3_rvoeslm

سرشناسه : شرف الدین ، عبدالحسین ، ‫۱۸۷۳ – ۱۹۵۸م.

عنوان قراردادی : الفصول المهمه فی تالیف الامه . فارسی

عنوان و نام پدیدآور : راه وحدت امت اسلامی/ تالیف شرف الدین موسوی جبل عاملی؛ ترجمه و تعلیق احمد صادقی اردستانی.

مشخصات نشر : تهران: مشعر ‫، ۱۳۸۹.

مشخصات ظاهری : ‫۲۸۳ ص.

شابک : ‫۲۸۰۰۰ریال ‫: ‫ ‮ ۹۷۸-۹۶۴-۵۴۰-۲۴۶-۲

وضعیت فهرست نویسی : فیپا

موضوع : تقریب مذاهب

موضوع : وحدت اسلامی

موضوع : شیعه — دفاعیه ها و ردیه ها

شناسه افزوده : صادقی اردستانی ، احمد، ‫۱۳۲۳ – ، مترجم

رده بندی کنگره : ‫ ‮ BP233/5 ‫ ‮ /ش۴ف۶۰۴۱ ۱۳۸۹

رده بندی دیویی : ‫ ‮ ۲۹۷/۴۸۲

شماره کتابشناسی ملی : ۲۰۶۳۱۷۷

عناوین اصلی کتاب شامل:
اشاره؛ دیباچه؛ مقدمه؛ فصل اول روایت ها و آیه های قرآن کریم؛ فصل دوم مفهوم واقعی اسلام و ایمان؛ فصل سوم مرز اسلامیت؛ فصل چهارم ایمان برادران اهل سنت؛ فصل پنجم یکتاپرستان اهل نجات و سعادت اند!؛ فصل ششم فتواهای اهل سنت بر نجات اهل توحید؛ فصل هفتم روایت های عامه، به شیعه بشارت می دهند!؛ فصل هشتم سرانجام استنباط و تأویل گران؛ فصل نهم شواهد و مصادیق دیگر تأویل؛ فصل دهم آیا می توان شیعه را تکفیر کرد؟؛ فصل یازدهم برائت شیعه از اتهام ها؛ فصل دوازدهم پرهیز از اختلاف و روش صحیح تحقیق؛ فصل سیزدهم علل فاصله گیری شیعه و اهل سنّت

 

۴- لعن های نامقدس: تبیین قوانین و محدودیت تبری

4_lannamghds

 

 

مولف: مهدی مسائلی
ناشر کتاب : آرما
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
سال نشر: ۱۳۹۳
شمارگان: ۱۰۰۰
چاپ جاری: ۱
تعداد صفحات: ۱۶۸
وزن(گرم): ۲۳۷
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۶۰۷۷-۵۶-۷

در این کتاب می خوانید:
نویسنده در این کتاب ابتدا به تبیین معنای تبری پرداخته و ابعاد گوناگون قلبی، گفتاری و رفتاری آن را تشریح می کند. و پس از آن که تصوری صحیح از آموزه مهم تبری ارائه کرد، به بحث مهم قوانین و محدودیت های تبری می پردازد. نویسنده معتقد است اعلام برائت و تبری لسانی از دشمنان دین، اگر چه یک وظیفه ی مهم دینی است که مؤمنان باید همواره به آن اهتمام داشته باشند، اما با این حال در انجام آن، حدود و قوانینی وجود دارد که ملاحظه نکردن این قانون ها و محدودیت ها موجب می شود مؤمنان وظایف دینیِ مهم تری را ترک کنند و گناهان بزرگی را مرتکب شوند؛ هرچند به خیال خود به وظیفۀ تبری عمل کرده اند و مستحق ثواب اند.

نویسنده در ادامه پرهیز از فُحش و دُشنام و توهین را یکی از قوانین تبری برشمرده و با بررسی عنوان وجود «دشنام در قرآن و روایات» به بیشتر شبهات مطرح شده در این زمینه پاسخ می گوید. وی همچنین «پرهیز از تهمت و افترا» را یکی از لوازم تبری می داند و معتقد است تهمت و افترا از سلوک اهل باطل بوده و با تکیه بر چنین روش هایی نمی توان به معرفی اهل باطل پرداخت و به مصاف آن ها رفت؛ پس چه مضحک است اگر کسی بگوید برای مقابله با بدعت گذارانی که اهل دروغ و نیرنگ و فریب هستند، باید با بُهتان و تهمت و نسبت های دروغین، مردم را از آنان روی گردان کنیم.

نویسنده سپس بحث مفصلی پیرامون بعضی از روایاتی دارد که عده ای با تمسک به آنها خواسته اند تهمت و افترا زدن به مخالفان را توجیه کند. در همین راستا وی به موضوع «نسبت حرام زادگی به مخالفان عقیدتی» نیز پرداخته و از برخورد شدید ائمۀ شیعه- علیهم السلام- با این طرز تفکر خطرناک، پرده بر می دارد.

 

 

۵- تقریب مذاهب: از نظر تا عمل

5_tmanta

 

 

نویسنده:  آیت الله محمد آصف محسنی

شخصات کتاب
تعداد صفحه: ۱۲۶
نشر: ادیان (۳۰ تیر، ۱۳۸۷)
شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۹۶۸۶-۸۸-۲
قطع کتاب: رقعی
وزن: ۳۵۰ گرم

در این کتاب می خوانید:
کتاب تقریب مذاهب از نظر تا عمل که در آستانه ایام فاطمیه منتشر می‌شود به بررسی مقوله تقریب مذاهب که از آرزوهای دیرین همه خیرخواهان و مصلحان جهان اسلام بوده است می‌پردازد. نویسنده کتاب که در افغانستان به دنیا آمده است، سال‌ها در حوزه‌های علمیه نجف و قم به تحصیل پرداخته و تاکنون نزدیک به ۶۳ کتاب نگاشته است.

این تألیفات بیش‌تر در زمینه‌های اعتقادات، فقه، اخلاق، حدیث، اجتماعیات و سیاست بوده است. او به کشورهای بسیاری، از جمله اردن، عربستان، لبنان، هندوستان، انگلستان، فرانسه و روسیه سفر کرده و از نزدیک به بررسی وضعیت مسلمانان پرداخته است. کتاب تقریب مذاهب از نظر تا عمل دارای چند فصل است. فصل نخست زندگی‌نامه خود نوشت نویسنده کتاب است که وی در آن به سیر زندگانی علمی و سیاسی خود می‌پردازد. فصل دوم با عنوان «تعامل اهل سنت و شیعه، ضرورت‌ها و پیامدها»؛ بررسی گسترش وهابیت و هشدار نسبت به رواج آن می‌پردازد و مسأله تقیه را دیگر بار برمی‌رسد.

نویسنده در این بخش به روایت «بنی الاسلام علی خمس …» اشاره می‌کند و ولایت در این حدیث را به معنای محبت می‌داند نه حکمرانی و رهبری. فصل سوم درباره مشترکات و اختلافات شیعه و سنی است. این‌که ریشه تعدد مذاهب در اسلام چیست و آیا شدت اختلاف در قرون نخستین اسلامی نیز وجود داشته یا نه از مباحث این فصل است. نویسنده در این فصل، اشتراکات شیعه و سنی در عقاید و فروع را در لیست جامعی ذکر می‌کند و موارد اختلاف را در ۹ مورد می‌داند که در پی، آنها را به تفصیل بررسی می‌کند و سپس موارد اختلاف را در بسیاری از امور جزئی برمی‌شمارد.

فصل چهارم کتاب به «وحدت اسلامی و تقریب مذاهب» عنوان گرفته است. این فصل، شامل مصاحبه‌ای نسبتاً طولانی با نویسنده کتاب درباره این مقوله است. او بر این باور است که اختلاف ما با اهل سنت در فروع عقاید است و سپس درباره مسأله لعن، به بررسی سند زیارت عاشورا می‌پردازد. فصل پنجم کتاب نیز مصاحبه‌ای در ادامه مباحث یاد شده است. نویسنده در فصل ششم به تعریف تقریب می‌پردازد و موانع تقریب را برمی‌شمارد و راه‌کارهایی برای تقویت تقریب ذکر می‌کند.

این راه‌کارها در ده عنوان نظام یافته که از جمله آنها اشتراک با غم و شادی پیروان سایر مذاهب که در یک محل زندگانی می‌کنند و تشکیل مدارس دینی مختلط از پیروان مذاهب متعدد است.

 

 

۶- رسالت ما: تقریب در اندیشه، وحدت در عمل

6_rmtdavda

 

تعداد صفحه: ۲۷۲

قطع: وزیری

نوع جلد: شومیز

تاریخ نشر: ۹۲/۰۴/۲۳

محل نشر: تهران

شمارگان:۱۰۰۰

زبان کتاب: فارسی

 

در این کتاب می خوانید:
آیت الله تسخیری در فصل اول این کتاب به مفاهیم وحدت، تقریب و گفتگوی منطقی پرداخته تا معنای صحیح این مفاهیم برای مخاطب تبیین شود. ایشان سپس از محورهای وحدت صحبت به میان آورده و این محورها را قرآن کریم، سنت شریف نبوی و مرجعیت علمی و تفسیری اهل بیت(ع) معرفی کرده است.
در فصل دوم کتاب به راهبردهای مدیریت اختلافات مذهبی پرداخته شده است. آیت الله تسخیری در این فصل به اصولی که تقریبی‌ها باید بدان پایبند باشند اشاره کرده و نمونه‌هایی از تجربیات مثبت و منفی تعامل میان مذاهب را بیان می کند.
فصل سوم کتاب به پیشنهادهایی برای عمق بخشیدن به تقریب اختصاص دارد. در این فصل پیشنهاداتی در جهت تحکیم تقریب میان مذاهب اسلامی بیان می شود.
این کتاب توسط آیت الله محمد علی تسخیری در ۲۲۷ صفحه نوشته شده که در سال ۱۳۹۲ توسط انتشارات مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به چاپ رسیده است .

 

۷- درسهایی از تاریخ تحلیلی اسلام

7_datte

 

 

تعداد صفحه: ۲۶۶

قطع:رقعی

نوع جلد: شومیز

تاریخ نشر: ۸۵/۰۹/۲۶

محل نشر: تهران

زبان کتاب: فارسی

 

۸- کتاب سیره رسول خدا صل الله علیه و آله وسلم

8_srkssss

 

 

تالیف: رسول جعفریان

ناشر: موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت (ع)

زبان: فارسی

 

 

۹- سیره صحیح پیامبر اعظم (ص)؛ ترجمه کتاب الصحیح من سیره النبی الاعظم (ص) (دوره دوازده جلدی)

9_sspas

مولف: سید جعفر مرتضی عاملی
مترجم: محمد سپهری
ناشر کتاب : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
نوع جلد: گالینگور
قطع: رقعی
سال نشر: ۱۳۹۱
شمارگان: ۳۰۰۰
چاپ جاری: ۱
تعداد صفحات: ۶۹۲۴
وزن(گرم): ۸۶۰۱
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۱۰۸-۱۳۳-۰

در این کتاب می خوانید:

سیره صحیح پیامبر اعظم(ص) ترجمه کتابی است با عنوانِ: الصحیح من سیره النبی الاعظم (ص) نوشته سید جعفر مرتضی عاملی نویسنده لبنانی تبار و دانش آموخته حوزه های علمیه نجف و قم که مطالعه و تحقیق در تاریخ اسلام و سیره نبوی را از پنج دهه قبل آغاز کرد و نتیجه مطالعات خود را به تدریج منتشر ساخت. نویسنده دانشمند این کتاب آثار قابل تقدیر دیگری نیز در همین حوزه دارد، و بی تردید کتاب حاضر را به جهاتی کامل ترین، مفصل ترین و محوری ترین پژوهش خویش در قلمرو نقد و ارزیابی حدیث قرار داده که زندگانی و سیره رسول اکرم(ص) را از تولد تا ارتحال آن حضرت دربرمی گیرد.

نویسنده در مباحث مقدماتی ضمن تبیین سیمای رسول خدا (ص) در کتب و روایات مکتب خلافت به بررسی پدیده شوم منع حدیث و نقش آن در تحریف حقایق تاریخی و رواج احادیث جعلی می پردازد و از نقش نومسلمانان اهل کتاب و قصه گویان مورد حمایت خلفای جور در این زمینه سخن می گوید.

مؤلف پس از تشریح اصول و معیارهای آشفته در تدوین تاریخ اسلام و سیره نبوی، اصول، ضوابط و معیارهای صحیح پژوهش های علمی را به بحث می گذارد. سپس با مراجعه به متون عمده سنی و شیعه( بیش از ۲۷۰۰ منبع قدیم و جدید) در حوزه های تفسیر، حدیث و تاریخ می کوشد با تکیه برآموزه های دینی خصوصاً پای بندی استوار به بینش های کلامی شیعه ، تصویری از سیره و زندگانی رسول اکرم(ص) ترسیم کند که به گمان وی درست ترین است. پس از مباحث مقدماتی، جغرافیای عربستان، عقاید، آداب و رسوم فردی و اجتماعی دوره جاهلی را به اجمال بررسی می­کند.

 

 

۱۰- پیشوایان شیعه، پیشگامان وحدت

10_pspv

 

 

مولف: فتحی شقاقی
مترجم: سید هادی خسروشاهی
ناشر کتاب : مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
سال نشر: ۱۳۸۹
شمارگان: ۲۰۰۰
چاپ جاری: ۲
تعداد صفحات: ۱۳۶
وزن(گرم): ۱۹۳
شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۱۶۷-۱۳۶-۷

در این کتاب می خوانید:

وحدت و همبستگی در هر جا و هر زمان و میان هر ملتی وجود داشته باشد، برای آنان عزت و کامیابی و پیروزی فراهم می آورد و از سوی دیگر، تفرقه و تشتت و اختلاف و چند دستگی در هر جا و هرگاه و در هر گروهی رخ دهد، ضعف و زبونی و شکست و نابودی و ناکامی را در پی دارد.

این سنت تغییر ناپذیر تاریخ است و مسلمان و غیر مسلمان و شرقی و غربی و دیروز و امروز نمی شناسد. هم از این رو اهل بیت عصمت و طهارت – علیهم السلام – نیز به عنوان هادیان امت اسلامی، همواره در پی تحقق این معنای عظیم بوده و کلام وسیره و رفتار آن بزرگواران از شاخص ترین الگوها برای تحقق انسجام اسلامی است.

به گونه ای که فقط با اندکی بررسی در روایات و سیره ی رفتاری ایشان، پی به شدت اهتمام آن بزرگواران به مقوله ی وحدت و انسجام اسلامی خواهیم برد و از عظمت این معنی نزد آنان به شگفت خواهیم آمد. پس چه بی راهه می رود اگر کسی ادعای پیروی از ایشان را داشته باشد و این راه و مسیر را دنبال ننماید…

 

 

۱۱- شیعه و سنی غوغای ساختگی، علمای جهان اسلام و تشیع

11_svsghs

 

 

مولف: مهدی مسائلی
ناشر کتاب : سپیده باوران
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شمارگان: ۲۲۰۰
چاپ جاری: ۲
تعداد صفحات: ۱۲۸
وزن(گرم): ۱۸۲
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۹۱۵۹۵-۵–۰

در این کتاب می خوانید:

این کتاب تلاش می کند که به غوغاهای ساختگی که به منظور ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی و محدود کردن شیعه می انجامد، پاسخ دهد.
در مقدمه این کتاب که به قلم سید هادی خسروشاهی با عنوان استمرار توطئه نوشته شده، آمده است: شکست طرح های مبتنی بر مخدوش کردن هویت اسلامی انقلاب ایران که تلاش های بی نتیجه دشمنان جهت منحرف کردن سمت گیری اسلام انقلابی را در پی داشت موجب شد تا نیروهای کفر و ارتجاع عرب، محدود کردن انقلاب و حرکت اسلامی را به مرزهای جغرافیایی به عنوان هدف مقطعی جدید خود منظور کنند.
این کتاب شامل فصل هایی با عنوان شیعه و سنی غوغای ساختگی و موضع گیری علمای جهان اسلامی درباره تشیع، به همراه فهرست احزاب و مراکز فرهنگی، فهرست اعلام و اماکن به چاپ رسیده است.
دکتر شقاقی که در اردوگاه فلسطینی رفح به دنیا آمده بود ۲ بار توسط رژیم صهیونیستی دستگیر و زندانی شد و پس از زندان به لبنان تبعید شد، در آن جا به تبیین ایدئولوژی اسلامی و تحکیم پایه های جهاد اسلامی پرداخت. وی در پایان عمر توسط ایادی صهیونیسم به شهادت رسید.

 

 

۱۲- وحدت و همگرایی از منظر رهبر معظم انقلاب

12_vvhamr

 

 

ناشر:امیرکبیر

تعداد صفحه: ۸۰

قطع:رقعی

نوع جلد: شومیز

تاریخ نشر: ۹۴/۰۲/۱۴

محل نشر: تهران

زبان کتاب: فارسی

در این کتاب می خوانید:
«وحدت و همگرایی از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی» عنوان کتابی است که علیرضا برازش تالیف کرده و توسط نشر امیرکبیر و برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ منتشر شده است. یکی از مزیت‌های این کتاب دسته بندی کلی و جزئی خوب موضوعات است و دیگری حجم کم آن که خواندنش را برای مخاطبان بیشتری ممکن می سازد. کتاب ۸۰ صفحه دارد و بیانات رهبر انقلاب بدون دخل و تصرف و توضیح در کنار هم آورده شده اند. دسته بندی کلی کتاب در شش فصل صورت گرفته است: تعریف وحدت، اهمیت وحدت و همگرایی، موانع وحدت و عوامل تفرقه، راه‌های رسیدن به وحدت، ثمرات وحدت و همگرایی و در آخر هم منادیان وحدت.

 

۱۳- آب را گل نکنیم (تبری و وحدت از دیدگاه اهل بیت (علیهم السلام) و بزرگان دینی)

13_abrgnkn

مولف: سید حجت سبحانلو | مهدی شاندیزی
ناشر کتاب : امام مهربان
نوع جلد: شومیز
قطع: پالتویی
سال نشر: ۱۳۹۳
شمارگان: ۸۰۰۰
چاپ جاری: ۸
تعداد صفحات: ۹۶
وزن(گرم): ۱۱۶
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۹۳۵۵۵-۴-۹

این کتاب که به کوشش واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت مهدی (عج) مشهد به چاپ رسیده است . دارای چهار فصل است؛
تبرّی ، یکی از اعتقادات شیعه
نکاتی ، در باب تبرّی
روایت نهم ربیع معروف به رفع القلم
تامّلی در باب وحدت اسلامی .

نویسندگان کتاب ، معتقدند :

در عین اینکه ما معتقد به مذهب شیعه هستیم و به آن افتخار می کنیم و اعتقادات مذهب شیعه را کاملا و بی کم و کاست قبول داریم، اما در صحنه عمل ، باید همانند امامان خود عمل کنیم .

یعنی وحدت عملی و نه اعتقادی . گاهی خلط می شود که پس چرا شما به لعن گیر می دهید . پاسخ آن است که ما اعتقادات شیعه را رد نکردیم ، بلکه گفتن آن در ملا عام اصلا مطابق با سیره اهل بیت نیست .
مثالی برای روشن شدن مبحث :
دوست شما ، پدرش قاتل است . و شما این را می دانید .
حال اگر جلوی رویش مدام داد بزنی ، ای بچه قاتل ، ای کسی که پدرت قاتل است و…
خون او را به جوش می آوری و او را تحریک به مقابله می کنی .
و این برای امت مسلمین خوب نیست ، چرا که بهترین سلاح دشمن، تفرقه بین مسلمانان است.

درباره ی miladna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.